Koncert – 09.11.2021 r.

Sto trzy lata temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie oraz o przyszłości kolejnych pokoleń. Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 9 listopada 2021 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się koncert w wykonaniu uczniów, pedagogów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sierpcu oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu. Przemówienie inaugurujące koncert wygłosił Starosta Sierpecki Pan Andrzej Cześnik. Atmosfera podczas całego koncertu była niezwykle ciepła. Przepięknie zaśpiewały Absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sierpcu – Patrycja Malinowska, Kinga Rutkowska, oraz Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sierpcu – Igor Kalinowski, któremu akompaniował Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej i st. w Sierpcu – Marcin Chojnacki. Koncert uświetniły również występy Anny Cyl i Weroniki Samoraj uczennic z Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu. Prawdziwe profesjonalne prowadzenie imprezy zapewnili: Julia Żuchowska, Jan Brzozowiec – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sierpcu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu 🙂